Boğaz Turu

İstanbul tüm dünyadan ziyaretçileri kendine çeken harika bir şehir. Yapabileceğiniz bir ton aktivitenin yanı sıra bu şehir doğal güzelliği ile dikkat çekmekte. Gerek Avrupa yakası gerek ise Anadolu yakası olsun İstanbul her yönüyle görmeye değer. Bu şehri böylesine hoş bir hale getiren en önemli özelliği İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliğidir. Yat kiralama hizmetimiz sayesinde keyifli bir Boğaz turu organizasyonu ile İstanbul’u en iyi şekilde deneyimleyebilirsiniz.

 

İstanbul’da kesinlikle deneyimlemeniz gereken aktiviteler arasında birinci sırada yer alan boğaz turu sayesinde bu güzel şehre farklı bir açıdan bakabilirsiniz. Ayrıca şehrin kalabalığından uzaklaşıp lüks bir yatta özel misafirlerinizle müthiş anılar edinebilirsiniz. Bu rahatlatıcı, keyifli ve eğitici deneyimde herkes için ilgi çekici bir şey bulunmakta. Dolayısıyla sevdiklerinizle beraber küçük bir grup halinde veya daha büyük gruplarla yat kiralayabilir ve boğaz turu yapabilirsiniz. Bu unutamayacağınız deneyimin sonrasında İstanbul’a bir kez daha hayran kalacaksınız.

Boğaz Turu Sırasında Sizleri Neler Bekliyor?

İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliğini Boğaz turu sayesinde mükemmel bir şekilde deneyimleyebilirsiniz. İki saatlik bir tur ile eski İstanbul bölümünü siz misafirlerimize sunuyoruz. Bu bölüm Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden Kız Kulesi ve Haliç Girişine kadar olan bölümü kapsıyor.

Tur boyunca öncelikle Tarihi Osmanlı Yalıları, Beylerbeyi Sarayı, Çırağan Sarayı ve Dolmabahçe Sarayı gibi yapıları göreceksiniz. Ardından Kız Kulesi ve Haliç Girişini yakından deneyimleyeceksiniz. Daha sonrasında Topkapı Sarayı ve Ayasofya Sarayı yapılarının büyüleyici güzelliklerine şahit olacaksınız. Böylelikle Tarihi Yarımada’yı tüm yönleriyle denizden görme fırsatı bulacaksınız.

Yat turu süreniz uzadığında İstanbul Boğazı’nın daha kuzey taraflarını inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Veya Haliç’in içerisine girerek tarihi yarım adayı daha yakından görebilirsiniz. Bu nedenle bizim önerimiz en azından 3 saatlik bir boğaz turu yapmanız yönünde olacaktır.